KONST / Litografier / Färglitografi 10134016
*
nr 1013 4016
Berndt-Rune Jäverbrant
(f. 1941), Sverige
Färglitografi, Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Skeppsbron, Slottsbacken, Stockholm, 73/360, motivet: 33x45
Berndt-Rune Jäverbrant, född 1941, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2016
kl 19:16:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/1 23:53:32
1
100 kr
9/1 16:16:48
2
200 kr
9/1 17:24:51
1
350 kr
16/1 12:52:43
3
300 kr
16/1 12:52:43
1
350 kr (Budbetjänt)
17/1 11:20:08
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
18 jan
Stockholm
Till denna auktion har vi samlat konst - oljemålningar och grafik - med motiv från Stockholm; vaxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv.
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Berndt-Rune Jäverbrant
Berndt-Rune Jäverbrant, född 1941, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Berndt-Rune Jäverbrant
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi gamla stan grafik litografi litografier litografiskt blad skeppsbron slottsbacken stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8362 Färglitografi
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
*
Berndt-Rune Jäverbrant
Berndt-Rune Jäverbrant, född 1941, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Berndt-Rune Jäverbrant
nr 1013 4016
Berndt-Rune Jäverbrant
(f. 1941), Sverige
Färglitografi, Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Skeppsbron, Slottsbacken, Stockholm, 73/360, motivet: 33x45
Berndt-Rune Jäverbrant, född 1941, svensk målare, grafiker och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/1 23:53:32 | 1 | 100 kr |
| 9/1 16:16:48 | 2 | 200 kr |
| 9/1 17:24:51 | 1 | 350 kr |
| 16/1 12:52:43 | 3 | 300 kr |
| 16/1 12:52:43 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 17/1 11:20:08 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
18 jan
Stockholm
Till denna auktion har vi samlat konst - oljemålningar och grafik - med motiv från Stockholm; vaxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv.
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Berndt-Rune Jäverbrant
Berndt-Rune Jäverbrant, född 1941, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare.Läs mer om Berndt-Rune Jäverbrant
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi gamla stan grafik litografi litografier litografiskt blad skeppsbron slottsbacken stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8362 Färglitografi
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52



